jizerskohorské říčky
sem přijde pes

 

Dotazy a odpovědi 2015

Co před závodem?

Bludná psice zveřejní trasu v neděli 3. května před závodem tak abyste si mohli rozmyslet do čeho se na Psici pustíte. Kvalifikovaní geokačeři Vám připraví seznam povolených a zakázených kešek podél trasy. Nebudeme pořádat předstartovní meetingy, na webu budou zveřejněny současně s trasou pokyny, které ve zkrácené podobě dostanete i na prezentaci. Tam Vám také rádi odpovíme na případné dotazy.

Jak to bude s bivakováním?

Bivakování není omezeno s výjimkou území Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny.

Nejsem si jistý(á), zda trasu zvládnu. Do jaké kategorie se mám přihlásit?

Pokud alespoň trochu uvažuješ, že se o longovou trasu pokusíš, přihlas se do kategorie DTxy. Cca na 33. km se můžeš rozhodnout zda přejdeš na trasu MIDu.

Co to jsou tlapky a horské prémie?

Po minulých ročnících už to víte :DDD Prémiemi jsou tlapkové kontroly, které Vám sčítáme od Bludné Psice na Jizerkách v roce 2010. Třeba se postupem času tohle Vaše tlapkové konto bude hodit ;)

Co je míněno vlastním uvážením v délce trasy

Budete mít možnost si podle vlastních pocitů a počasí upravit trasu tak abyste mohli odjíždět s pocitem zvládnutého longu ale současně nebyli nuceni zrasovat sebe i pejska několika bolavými kilometry navíc ;) V mapě a průkazkách bude vyznačena základní trasa nutná pro splnění dogtrekkingu v délce 80-85 km. Tuto část celkové trasy Bludné psice musí absolvovat všichni, volit je možný směr a pořadí v některých úsecích. Úplná trasa Bludné psice bude mít cca 131 km, přesná délka trasy bude známá v závislosti na počasí v neděli 3.5.

Budu muset sčítat kilometry? Jak se udělá pořadí?

Nebudeme Vás obtěžovat složitou matematikou ale o to víc budete muset vytahovat průkazky k označení kontrol. Počet kontrol bude hlavním kriteriem pro určení pořadí, v případě stejného počtu kontrol pak rozhoduje čas na trati. Na základní trase bude kontrol cca 15, na celé trase cca 28 :-)